DIY choinka w najmodniejszych barwach

at
diy-biala-choinka
Nie da się nie zauważyć, że na moich blogu przez chwilę czas stanął w miejscu. No cóż, nie będę obwijać w bawełnę, przygotowania do świąt totalnie mnie pochłonęły, a grudniowe dodatkowo krótkie dni wcale mi w tym nie pomagały. Mam nadzieję, że mimo to znaleźliście trochę inspiracji, aby sprawić, że nadchodzące święta będą magiczne i niepowtarzalne.

Od początku grudnia z zazdrością patrzę na każde zdjęcie choinki, które publikowane są przez moich znajomych. O mamuniu jak ja Wam zazdroszczę! W moim studenckim pokoiku 3 na 2 świąteczne drzewko musiałoby zawisnąć chyba na suficie (bardzo poważnie zastanawiałam się nad tym rozwiązaniem). Niestety widząc miny moich współlokatorów, musiałam zrezygnować z tego pomysłu.
Postanowiłam opanować moją chęć posiadania żywej choinki i zdecydowałam się na minimalistyczną choinkę w niedużych rozmiarach.

Pomiędzy myciem okien, a produkcją pierników wybrałam się w poszukiwaniu idealnej białej choinki. I niestety, jakie było moje ogromnie zdziwienie, kiedy na sklepowych półkach nie znalazłam ani jednego drzewka. Nie mając dużo czasu, chwyciłam choinkowe łańcuchy.
Wybrałam się do mojego ulubionego sklepu i tutaj Was zaskoczę, moją odwieczną pasją jest buszowanie pomiędzy półkami w Castoramie, tak tak dobrze widzicie. Jestem kobietą, która w sklepie budowlanym spędza więcej czasu niż w drogerii.

Do przygotowania niedużej choinki potrzebujemy:

Dwa choinkowe łańcuchy (moje pochodzą z Tesco i kosztowały mnie niecałe 4 zł za sztukę)
Rolka po foli aluminiowej
Kawałek tekturki
Drucik ( Znalazłam w domowym warsztacie, ale równie dobrze możecie wykorzystać drucik florystyczny)
Pistolet z klejem na gorąco
Biała i czarna farba, nożyczki, igła, pędzelek

WYKONANIE :

1. Zaczynamy od podstawy naszej choinki. Z tekturki wycinamy dwa identyczne elementy, które posłużą nam za stojak i malujemy je na dowolny kolor. Ja zdecydowałam się na bardzo świąteczny kolor 😛 – czarny.

2. Po wyschnięciu wycinamy otwory (patrz rysunek⇓) i składamy nasz stojak.

3. Teraz zajmiemy się naszym szkieletem choinki. Rolkę po foli aluminiowej możemy pomalować na biało, aby nie było widać szarych prześwitów.

4. W dolnej części rolki tworzymy cztery otwory o długości 1 cm każdy, tak aby przymocować ją do stojaka.

WAŻNE : Dobrym sposobem jest wykorzystanie również kleju na gorąco, aby nasza choinka była stabilniejsza.

5. Na wysokości 5 cm od dolnej części rolki, tworzymy otwory za pomocą igły, aby móc umieścić w nich drucik.

DOBRA RADA : Lepiej sprawdzi się dłuższa igła, dzięki czemu wykonamy dwa otwory za jednym zamachem.

6. Kolejne otwory musimy wykonać w połowie długości rolki i w jej górnej części. Pozostałe otwory wykonujemy pomiędzy wyznaczonymi punktami.

7. Drucik musimy podzielić na kilka krótszych elementów. Potrzebujemy 3 druciki o długości 25 cm, 3 o długości 18 cm, 3 o długości 15 cm. Ja użyłam jeszcze kilku o różnej długości, aby zakryć ewentualne dziury między gałązkami.

8. Najdłuższe fragmenty druciku umieszczamy na samym dole. Staramy się, żeby po obu stronach były takiej samej długości. Kolejne druciki umieszczamy w otwory, kierując się ku górze, zmniejszając ich długość.

9. Z choinkowego łańcuchu ucinamy potrzebne nam fragmenty gałązek, aby zakryć druciki. Następnie za pomocą kleju na gorąco przymocowujemy je do druciku. Powtarzamy tę czynność, aż zakryjemy wszystkie druciki.

10. Na samej górze do otworu rolki umieszczamy kawałek łańcucha choinkowego, formułując czubek choinki.
11. Teraz wystarczy naszą choinkę przyodziać w bombki w najmodniejszym kolorze tego sezonu i dodać lampki.
A Wasze drzewka pachną już w domu czy czekacie na ich ubranie do Wigilii? Jestem ciekawa w jakich kolorach są Wasze tegoroczne święta.
Koniecznie pokażcie mi wasze choinki w komentarzach! Możecie również znaleźć mnie na instagramie @dekorujchwile!  
Ściskam!
Edyta