Tilda to nic innego jak marka rękodzielnicza stworzona przez Tone Finnanger. Projektantka zaczęła tworzyć przeróżne postacie, przede wszystkim różnorakie zwierzęta. W swoich projektach wykorzystywała wszelakie wzory i kształty. Znakiem rozpoznawczym w tego typu maskotkach jest niedoskonałość. Zabawki są tworzone ręcznie, dzięki temu każda kolejna sztuka jest inna, mimo korzystania z tego samego szablonu.

Od jakiegoś czasu obserwuje duże zainteresowanie zabawkami Tilda. Przede wszystkim na Instagramie coraz więcej osób próbuje swoich sił i oferuje stworzone przez siebie maskotki. 

Dziś jednak chciałabym Wam pokazać, jak w łatwy sposób można własnoręcznie wykonać tego typu maskotkę :)

 

Potrzebujemy :
  • TKANINĘ (Do wykonania pierwszej zabawki użyłam dzianiny, ponieważ jest ona bardzo elastyczna i cienka. Dodatkowo zakup tkaniny dzianinowej to niewielkie koszta. Jeżeli boisz się, że coś może pójść nie tak, dobrym rozwiązaniem jest użycie starego T-shirtu lub udanie się do pobliskiego lumpeksu.)
  • KULKĘ SILIKONOWĄ LUB INNY WYPEŁNIACZ
  • NOŻYCZKI
  • IGŁĘ I NITKĘ
  • MASZYNĘ DO SZYCIA
  • MYDEŁKO KRAWIECKIE
  • MULINĘ
  • NOSEK DO ZABAWEK

 

INSTRUKCJA KROK PO KROKU

1. Pobieramy i drukujemy szablonWycinamy wszystkie niezbędne elementy.

Następnie tkaninę składamy na pół i odrysowujemy mydełkiem wszystkie części (na lewej stronie).

PAMIĘTAJ, aby nogi i ręce maskotki odrysować dwukrotnie.

[ KLIKNIJ I POBIERZ SZABLON ]

2. Wycinamy elementy, pozostawiając około 1,5 cm od linii rysowanej mydełkiem. Aby tkanina nie rozchodziła się podczas szycia, musimy ją zabezpieczyć szpilkami.

3. Przechodzimy do szycia. Jeśli nie czujesz się pewna/y w używaniu maszyny, spokojnie tę czynność można wykonać, szyjąc ręcznie, ale jest to bardziej pracochłonne. Warto spróbować swoich sił na maszynie – to naprawdę nie jest skomplikowana czynność.

PAMIĘTAJ, aby nie zszywać dołu tułowie, a przy łapkach, nóżkach i uszach pozostawić kawałek (ok. 4 cm) nieprzeszyty, żeby móc później wypełnić pluszaka.

4. Po zszyciu wszystkich elementów przewracamy tkaninę na prawą stronę. Jeśli nasza tkanina się pogniotła, to warto teraz ją uprasować.

5. Przyszedł czas na wypełnienie naszej maskotki. Użyłam do tego kulki silikonowej, ale można do tego wykorzystać np. wkład niepotrzebnej poduszki lub innej maskotki.

6. Kiedy już uformujemy naszego króliczka, musimy połączyć wszystkie elementy. Niezszyty dół tułowia króliczka delikatnie podwijamy do środka, przymocowujemy nóżki za pomocą szpilek i całość przeszywamy na maszynie lub ręcznie.

Łapki maskotki przeszywamy u góry tak, aby wypełnienie nie wydostało się na zewnątrz, a następnie za pomocą guzików przyszywamy do ciałka króliczka.

Uszy to najprostszy element po ich obróceniu zszywamy pozostawioną część, nie wypełniamy ich niczym. Na koniec przyszywamy do głowy maskotki.

8. Możemy przejść do wykończenia króliczka. Do wykonania oczek użyłam czarnej muliny, natomiast nosek zakupiłam w pasmanterii.

Nowa właścicielka zażyczyła sobie również kokardkę i tiulową spódniczkę dla króliczka.

Jak Wam się podoba efekt końcowy ?

Ściskam ! Edyta 

 

Podobają Ci się moje pomysły ? A może korzystasz z moich instrukcji ? Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu, koniecznie zajrzyj na fanpage na FB. Polub go, aby nigdy nie przegapić nowego wpisu!