fbpx

BIAŁA CHOINKA DIY

Przygotowania do świąt totalnie mnie pochłonęły, a grudniowe dodatkowo krótkie dni wcale mi w tym nie pomagały. Mam nadzieję, że mimo to znaleźliście trochę świątecznych inspiracji. W moim rodzinnym domu choinkę ubieramy dopiero w dzień Wigilii. Zdecydowałam się jednak na dużo mniejszą, minimalistyczną choinkę w sypialni. Pomiędzy myciem okien, a produkcją pierników wybrałam się w poszukiwaniu idealnej białej choinki. I niestety, jakie było moje ogromnie zdziwienie, kiedy na sklepowych półkach nie znalazłam ani jednego drzewka. Nie mając dużo czasu, chwyciłam choinkowe łańcuchy.

Do przygotowania niedużej choinki potrzebujemy :

➤ Dwa łańcuchy na choinkę (moje pochodzą z Tesco i kosztowały niecałe 4 zł za sztukę)
➤ Rolka po foli aluminiowej
➤ Kawałek tekturki
➤ Drucik ( znalazłam w domowym warsztacie, ale dobrze sprawdzi się drucik florystyczny)
➤ Pistolet z klejem na gorąco
➤ Biała i czarna farba, nożyczki, igła, pędzelek

WYKONANIE :

1. Zaczynamy od podstawy naszej choinki. Z tekturki wycinamy dwa identyczne elementy, które posłużą nam za stojak i malujemy je na dowolny kolor. Ja zdecydowałam się na bardzo „świąteczny kolor” – czarny.

2. Po wyschnięciu wycinamy otwory (patrz rysunek⇓) i składamy nasz stojak.

3. Teraz zajmiemy się naszym szkieletem choinki. Rolkę po foli aluminiowej możemy pomalować na biało, aby nie było widać szarych prześwitów.

4. W dolnej części rolki tworzymy cztery otwory o długości 1 cm każdy, tak aby przymocować ją do stojaka.

WAŻNE ! Dobrym sposobem jest wykorzystanie również kleju na gorąco, aby nasza choinka była stabilniejsza.

5. Na wysokości 5 cm od dolnej części rolki, tworzymy otwory za pomocą igły, aby móc umieścić w nich drucik.

DOBRA RADA – Lepiej sprawdzi się dłuższa igła, dzięki czemu wykonamy dwa otwory za jednym zamachem.

 
6. Kolejne otwory musimy wykonać w połowie długości rolki i w jej górnej części. Pozostałe otwory wykonujemy pomiędzy wyznaczonymi punktami.
 

7. Drucik musimy podzielić na kilka krótszych elementów. Potrzebujemy 3 druciki o długości 25 cm, 3 o długości 18 cm, 3 o długości 15 cm. Ja użyłam jeszcze kilku o różnej długości, aby zakryć ewentualne dziury między gałązkami.


8. Najdłuższe fragmenty druciku umieszczamy na samym dole. Staramy się, żeby po obu stronach były takiej samej długości. Kolejne druciki umieszczamy w otwory, kierując się ku górze, zmniejszając ich długość.

9. Z choinkowego łańcuchu ucinamy potrzebne nam fragmenty gałązek, aby zakryć druciki. Następnie za pomocą kleju na gorąco przymocowujemy je do drucika. Powtarzamy tę czynność, aż zakryjemy wszystkie druciki.

 
 
10. Na samej górze do otworu rolki umieszczamy kawałek łańcucha choinkowego, formułując czubek choinki.
 
11. Teraz wystarczy naszą choinkę przyodziać w bombki w najmodniejszym kolorze tego sezonu i dodać lampki.
 
A Wasze drzewka pachną już w domu czy czekacie na ich ubranie aż do Wigilii? Jestem ciekawa, w jakich kolorach są Wasze tegoroczne święta. Koniecznie pokażcie mi wasze choinki w komentarzach ! Możecie również oznaczyć mnie na instagramie @dekorujchwile!  
 
Ściskam!
Close