Kolekcja zielonych przyjaciół na parapecie powoli się powiększa. Zauważyłam ostatnio, że i ofiar mojej czułej opieki jest coraz mniej. To chyba dobry moment na zakup kolejnych roślinek. Jednak zanim to nastąpi, chciałabym wykorzystać wszystkie doniczki, jakie znalazłam, robiąc wiosenne porządki. Większość doniczek, które znalazłam, jest w ceglastym lub brązowym kolorze i niestety nie do końca pasują mi do wystroju sypialni. Jednak znalazłam na nie sposób. 


Co potrzebujemy, aby stworzyć uroczą doniczkę ? 

  • Plastikową lub glinianą doniczkę
  • Farbę akrylową
  • Taśmę malarską
  • Gąbeczki
  • Marker

Jak pomalować doniczkę ?

KROK 1

Całą doniczkę malujemy na jeden bazowy kolor, ja zdecydowałam się na biały. Na całość musiałam położyć dwie warstwy farby, aby kolor był jednolity. Do malowania używam najczęściej zwykłych gąbeczek do mycia naczyń. Nie pozostawiają smug i bardzo dobrze nanoszą farbę na powierzchnię. 

KROK 2

Po wyschnięciu farby, staranie przyklejamy taśmę malarską, w zależności, na jaki wzór się decydujemy. Kolor pudrowego różu uzyskałam, dodając trochę czerwonej farby do białej.

Dolną część doniczki i podstawkę pomalowałam właśnie na różowo.

KROK 3

Po wyschnięciu farby delikatnie odklejamy taśmę.

KROK 4

Czarnym markerem tworzymy oczy i uśmiech. Na koniec wystarczy wsadzić naszą ulubioną roślinkę.

Jak podoba Wam się moja nowa wersja doniczki ? Chcecie więcej pomysłów na niebanalny wygląd osłonek na kwiaty ? Mam jeszcze kilka doniczek, które czekają w kolejce na metamorfozę, więc wkrótce pojawi się kolejny wpis. Na blogu znajdziecie również pomysł na wiszącą doniczkę, gdy miejsca na parapecie już brak [LINK TUTAJ] oraz instrukcję jak wykonać betonową doniczkę [O TUTAJ].

Ściskam!