Monstra na dobre zaaklimatyzowała się w mojej sypialni. Wypuściła nawet dwa nowe ogromne liście. Czas więc pomyśleć nad nową, większą doniczką. Nie jest łatwo znaleźć ciekawą doniczkę w większym rozmiarze. Już dawno przekonałam się, że najprostsze rozwiązania są najłatwiejsze. Kiedy w sklepie budowlanym na jednym z regałów ukazał mi się kłębek liny, od razu wpadłam na pomysł, aby wykorzystać go do stworzenia rustykalnej osłonki na monsterę.

Lista niezbędnych rzeczy, aby wykonać kosz : 

  •  lina,
  • pistolet i klej na gorąco,
  •  nożyczki,

Instrukcja krok po kroku

Zaczynamy od wykonania podstawy doniczki. Skręcamy jeden koniec liny tak, aby powstał okrąg. Przy pomocy pistoletu z klejem na gorąco przyklejamy kolejne fragmenty liny.

Kiedy już wykonamy podstawę doniczki o zamierzonej średnicy, przyklejamy linę, kierując się w górę.

Na koniec po obu stronach przyklejamy uszy. Początkowo chciałam pozostawić koszyk w takiej surowej wersji, ale postanowiłam dodać jeszcze mini chwosty.

Jak wykonać dekoracyjne chwosty możecie zobaczyć o TUTAJ.

Kosz można wykorzystać na różne sposoby. Świetnie sprawdzi się w większym rozmiarze do przechowywania poduszek i narzut w salonie lub jako pojemnik na zabawki w dziecięcym kąciku. Aby wzmocnić kosz, można również linę przykleić do okrągłego pojemnika albo wiaderka. Wszystko zależy od waszych potrzeb.

Ściskam!