Podróżowanie staje się coraz łatwiejsze. Kiedyś na odkrywanie dalekich zakątków świata mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Dziś mamy ogromne możliwości. W niemal każde miejsce na ziemi możemy dotrzeć samolotem, a bilety są coraz tańsze. Przez internet mamy możliwość znalezienia noclegów w super atrakcyjnych cenach. Moim ostatnim odkryciem jest airbnb.pl, gdzie można znaleźć mieszkanie do wynajęcia w dowolnej części świata, w sam raz na urlop ze znajomymi. Dodatkowo otrzymujemy 100 zł na pierwszą rezerwację. 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ ]

Z każdej kolejnej wycieczki przywożę symboliczne pamiątki, które chciałabym w odpowiedni sposób wyeksponować. W tym celu zdecydowałam się, że niezagospodarowaną ścianę w przedpokoju przeznaczę na stworzenie miejsca na wszystkie pamiątki z podróży.

Mapa zdrapka to idealna baza do stworzenia galerii z podróży. To motywacja do wyjścia ze swojej strefy komfortu i przeżywania niezapomnianych przygód. Co roku obiecuje sobie więcej podróżować i poznawać świat, a mimo to nie zawsze mi się to udaje. Pomimo tego, że w tym roku stawiam na poznawanie naszej, pięknej ojczystej ziemi, mapa zdrapka to dla mnie doskonały początek na zaplanowanie dalszych wojaży.

Na mapie znajduję się warstwa, która pozwala na zdrapywanie kolejnych miejsc. Aby dostęp do mapy był jeszcze łatwiejszy, postanowiłam nie zamykać jej w ramie. Stworzyłam alternatywę dla zwykłej ramki.

Wykorzystałam :

  • MAPĘ ZDRAPKĘ [ KLIK ]
  • DWIE LISTEWKI O DŁUGOŚCI OK. 70 CM
  • SZNUREK
  • TAŚMĘ DWUSTRONNĄ
  • NOŻYCZKI
  • KOLOROWĄ MULINĘ I DREWNIANE OZDOBY
  • PISTOLET Z KLEJEM NA GORĄCO
  • PIŁKĘ DO PRZYCINANIA DREWNA

Jak wykonać drewnianą ramkę ?

Cienkie, drewniane listewki możemy przyciąć do szerokości mapy w markecie budowlanym od razu podczas ich zakupu. Swoje listewki zamówiłam w sklepie dla fanów modelarstwa, dlatego musiałam je przyciąć sama w domu, ale dzięki temu, że są naprawdę cienkie, mogłam użyć do tego małej piłki do drewna.

Po przycięciu listewek do odpowiedniego wymiaru delikatnie wyrównałam chropowatą część. Następnie za pomocą dwustronnej taśmy przykleiłam listewki do górnej i dolnej części mapy.

Przygotowałam odpowiednią długość sznurka. Na sznurek nawlekłam małe drewniane ozdoby. Klejem na gorąco do tylnej części mapy przykleiłam sznurek po obu stronach mapy.

Na koniec dodałam kilka chwostów, których wykonanie jest banalnie proste. Mulinę nawlekłam na ołówek i oplotłam dookoła tak, aby stworzyć pętelkę. Końcówkę przymocowałam klejem. Z jednego małego motka muliny możemy zrobić dwa chwosty. Wystarczy na drugi koniec również nałożyć ołówek, a po owinięciu uciąć na środku mulinę.

Do mapy dołączyłam trzy chwostki o różnych kolorach.

Całość jest już gotowa. Pierwszy element ściany z pamiątkami z podróży wisi już na swoim miejscu. Czas zaplanować kolejne wojaże, idealne na wakacyjne miesiące.

Mapa zdrapka to idealny pomysł na prezent dla prawdziwego miłośnika podróży. Podczas tworzenia tego wpisu wpadłam na pomysł, jak wykorzystać mapę w inny sposób. Jeśli podróżowanie to nie Twoja pasja, możesz zaznaczać na mapie miejsca poznane z przeczytanych książek czy obejrzanych filmów.

Świat możemy odkrywać również przez wyszukiwanie różnych informacji na temat danego regionu. Postaw sobie wyzwanie! Codziennie zdrapuj jedno miejsce na mapie i spróbuj znaleźć na jego temat jak najwięcej informacji i ciekawostek. Co o Tym myślisz ?


– KONKURS –

Na moim koncie na Instagramie czeka na Was rozdanie, w którym do wygrania jest Mapa Zdrapka Świata Premium. Zasady są banalnie proste, a wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.