Dzisiaj pokażę Wam jak łatwo i szybko wykonać sztuczną krew, która jest podstawowym elementem każdej halloweenowej charakteryzacji. Zaprezentuję również, w jaki sposób można ją wykorzystać, tworząc ranę nad nadgarstkiem, ale oczywiście umiejscowienie rany zależy od Was.

Sztuczna krew zdecydowanie doda waszej stylizacji mrocznego klimat. Jej wykonanie zajmuje chwilę, a efekt jest naprawdę powalający.

Aby móc wykonać ranę, wpierw musimy wykonać sztuczną krew.
Do wykonania realistycznej krwi będzie nam potrzebna:
• Gliceryna (dostępna w każdej aptece za ok.2 zł)
• Żelatyna
• Woda
• Barwnik czerwony i niebieski

WYKONANIE :
Na początku musimy zagotować wodę w garnku (ok. 2 szklanki). Jeśli posiadasz mikrofalówkę, możesz pominąć ten punkt.
W międzyczasie przyrządzamy mieszaninę, dodając dwie łyżki zimnej wody, dwie łyżki gliceryny. Całość mieszamy, a na końcu dodajemy jedną łyżkę żelatyny i ponownie mieszamy.
Pojemnik z mieszaniną stawiamy do gotującej się wody i mieszamy. Ważne, aby wykonywać spokojne i delikatne ruchy. Możemy to również wykonać w mikrofali.
Mieszamy do momentu, aż żelatyna się rozpuści, a w pojemniku nie będzie widać kryształków. Mieszanina powinna być lekko żółta i przypominać wyglądem wodę.
Następnie dzielimy przygotowaną mieszaninę na dwie części. Jedną pozostawiamy bezbarwną, natomiast do drugiej dodajemy kilkadziesiąt kropel barwnika czerwonego i kilka niebieskiego (stopniowo, aby uzyskać idealny kolor krwi). U mnie jest to zazwyczaj 30 kropel czerwonego i 4 niebieskiego.
Jeśli nie posiadasz barwnika, możesz użyć pomadki czy błyszczyka w odcieniu zbliżonym do barwy krwi.
 

Teraz pozostaje nam wykonać ranę :
1. Wybieramy miejsce, w którym chcemy wykonać naszą ranę.
2. Przy pomocy słomki lub ołówka nanosimy bezbarwną mieszaninę (pamiętaj, aby była ona już delikatnie zagęszczona, co ułatwi nakładanie na skórę i nie spowoduje spływania i przemieszczania się
)
3. Gdy już nałożymy bezbarwną warstwę, ostrzejszym przyrządem (np. pilniczek, wykałaczka) delikatnie na środku formułujemy linie.  

Pamiętaj! Rób to przyciskając narzędzie, a nie ciągnąć, aby nie spowodować uszkodzeń warstwy.
4. Kolejnym krokiem jest zrobienie czarnej linii przy użyciu flamastra lub eyelinera w miejsce zrobionej linii, aby podkreślić zagłębienie rany.
5. Teraz pozostaje nam tylko dodanie czerwonej warstwy. Do tego również możemy wykorzystać ołówek lub słomkę. Lepszym rozwiązaniem może okazać się słomka, dzięki której możemy stworzyć bardzo realistyczne krople krwi. Najwięcej barwnika musimy dodać na czarną linię, niewielką ilość dodając po bokach.
I to wszystko!! 
Tak wykonana rana na pewno doda tajemniczości i mroczności każdej stylizacji i na pewno nie zostanie niezauważona w halloweenowąnoc.

A wy wybieracie się na jakąś straszną imprezę w tym roku ? Pochwalcie się swoimi pomysłami na halloweenowe przebranie 😉