TABLICZKI DO FOTOBUDKI

Niezależnie czy organizujemy oficjalne przyjęcie, czy luźną domówkę warto zadbać o rozrywkę dla naszych gości. Stosowanie fotobudki na przyjęciach to bardzo popularne rozwiązanie. Goście mogą robić sobie zdjęcia podczas trwania przyjęcia, a gospodarze zyskują bezcenną pamiątkę z tego dnia.

Początkowo chciałam wrzucić Wam tylko moje pomysły na tabliczki, które świetnie sprawdzą się podczas robienia zdjęć, ale pomyślałam, że umieszczę tutaj kilka inspiracji, jak w tańszy sposób stworzyć alternatywę dla tradycyjnej fotobudki.

Fotobudka wcale nie musi być drogim wydatkiem, a jej wprowadzenie zarówno na przyjęciu weselnym, jak i na domowych urodzinach pozwoli gościom na świetną zabawę. Jednak osobiście nie jestem zwolenniczką typowych fotobudek, do których goście wchodzą, aby zrobić sobie zdjęcie.


CZEGO POTRZEBUJEMY, ABY STWORZYĆ SAMODZIELNIE FOTOBUDKĘ ?

Jeśli planujemy wykorzystanie fotobudki na naszym przyjęciu, musimy rozpocząć od wybrania miejsca, które przeznaczymy na tę konkretną atrakcję. Warto, aby było to miejsce dobrze oświetlone. Kiedy przyjęcie odbywa się w ciągu dnia fotobudkę najlepiej umieścić naprzeciwko okna. Dzięki czemu zyskamy dużo dziennego światła. Natomiast gdy wiemy, że przyjęcie będzie trwało do późnych godzin nocnych warto wybrać miejsce dobrze oświetlone lub po prostu przygotować dodatkowe oświetlenie w formie np. reflektorów.


TŁO DO ZDJĘĆ

W wyborze tła do zdjęć powinien ułatwić nam wybór motywu przewodniego naszego przyjęcia. W zależności, jaki motyw przewodni wybierzemy w taki sposób najlepiej dostosować całą aranżację wybranej wcześniej przestrzeni.

Przygotowałam dla Was całą tablicę inspiracji na Pinterest. Znajdziecie tutaj rozwiązania, które sprawdzą się zarówno na dworze, jak i w zamknietym pomieszczeniu.


CO MOŻEMY WYKORZYSTAĆ JAKO BAZĘ ?

Podczas przygotowywania przyjęcia urodzinowego w ogrodzie jako tło użyłam chyba najtańszych firan dostępnych w Ikea. Przy tworzeniu fotobudki również możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju zasłony, firany czy nawet obrusy lub koce. Jeśli zależy nam na jak najniższych kosztach, warto poszperać również w second-handach.

Na przyjęciach w stylu rustykalnym, boho czy po prostu w swojskim klimacie, fajnym patentem jest wykorzystanie drewnianych desek lub płotów ogrodowych.

Kolejnym ciekawym pomysłem są papierowe kwiaty, które wyglądają bardzo efektownie i przede wszystkim z łatwością możemy wykonać je samodzielnie.

Pomysłem, który najbardziej mnie zachwycił są różnego rodzaju ramki. Możemy stworzyć je z tektury, ale również efektownie będą wyglądać duże ramy po obrazach.


CZYM ROBIĆ ZDJĘCIA ?

Tutaj wybór to kwestia indywidualna. Jeśli zależy nam na natychmiastowym wywołaniu zdjęć, na pewno dobrym rozwiązaniem będzie użycie Instaxa. Goście od razu otrzymują zdjęcia. Możemy również zdecydować się na album lub książkę, do której goście będą mogli samodzielnie wklejać zdjęcia i dodać kilka słów od siebie.

Nowym rozwiązaniem jest zastosowanie drukarki do zdjęć, dzięki której możemy wydrukować zdjęcia bezpośrednio z naszego telefonu.

Jeśli jednak wolimy zdjęcia naprawdę dobrej jakości, warto użyć do tego lustrzanki lub aparatu kompaktowego. Wystarczy wtedy np. na środku umieścić statyw z aparatem i wykonywać zdjęcia za pomocą odpowiedniego pilocika lub aplikacji w telefonie.


DODATKI DO FOTOBUDKI

Tym razem znów wszystko zależy od nas i od motywu przewodniego, który wybraliśmy dla całego przyjęcia. Są jednak takie dodatki, które sprawdzą się niezależnie od okoliczności.

Przygotowałam dla Was zestaw uniwersalnych tabliczek, które idealnie sprawdzą się podczas robienia zdjęć ze znajomymi.

Tabliczki wystarczy wydrukować, wyciąć odpowiednie kształty i przykleić do długich wykałaczek lub patyczków. Tak przygotowane tabliczki z hasłami najlepiej umieścić obok miejsca przeznaczonego do robienia pamiątkowych zdjęć i zaprezentować gościom, jak mogą korzystać z przygotowanych atrakcji.

Ściskam!

Close