Niestety wraz z nadejściem wiosny, dopadło mnie również przesilenie wiosenne. Ciągle zmieniająca się pogoda i zmiana czasu spowodowały, że moja kreatywność spadła prawie do zera. Mimo wszystko postanowiłam z tym walczyć.

O kreatywności w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Wystarczy spojrzeć na oferty pracy. Jedną z pierwszych wymaganych cech jest właśnie kreatywność. Niejednokrotnie przebija ona nawet doświadczenie.

Co to takiego ta kreatywność ? Jak ją zdobyć i zatrzymać ?

Nie ma jednoznacznej definicji kreatywności. Każdy może postrzegać ją trochę inaczej.

Czym dla mnie jest kreatywność ? To umiejętność myślenia nie szablonowego, poszukiwanie coraz to nowszych rozwiązań, pobudzanie swojej pomysłowości i chęć oderwania się od typowych dla nas schematów działania. Z kreatywnością jest jak z mięśniami. Każdy je posiada, ale nie każdy podejmuje wysiłek, aby je kształtować i używać.

Na pewno udało Wam się chociaż raz usłyszeć od innych bardzo często powtarzane zdanie.

Absurd! Sądzimy tak, nie przez brak kreatywności, ale przez nasze lenistwo. Każdy ma zdolność kreatywnego myślenia, ale nie każdy posiada wystarczająco dużo chęci i motywacji, by tę kreatywność z siebie wydobyć i wykorzystać.

Będąc dzieckiem, nie zastanawialiśmy się, czy potrafimy śpiewać, malować czy grać na gitarze. Po prostu to robiliśmy. Za statek kosmiczny mógł nam posłużyć nawet zwykły karton z wyciętym na środku otworem. Dziś w świecie pełnym inspiracji, często idziemy na łatwiznę. Dorosłe życie niejednokrotnie drastycznie podcina nam skrzydła zwane kreatywnością.

Przed rozpoczęciem wyzwania pamiętaj !

Zazwyczaj, aby dojść do naprawdę kreatywnych rozwiązań potrzeba wielu prób i błędów. Nie zrażaj się! Trzeba przetestować wiele rozwiązań, aby w końcu znaleźć to jedno niepowtarzalne. Nie zatrzymuj się, na pierwszym pomyślę, który wpadł Ci do głowy. Próbuj i twórz dalej ! Z reguły najlepsze pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanym momencie.

Dobra wiadomość jest taka, że kreatywności nie da się zużyć i utracić. Wniosek : korzystaj z niej do woli.

KILKA ZASAD WYZWANIA :

  • Każdego dnia punktualnie o 10:00 na fanpage’u i na blogu czekać na Was będzie proste i szybkie zadania, które pozwolą Ci pobudzić twoją twórczą naturę.
  • Wyzwanie będzie trwało przez 10 kolejnych dni ( 23.04 – 1.05 ).
  • W wyzwaniu może wziąć udział każdy, kto tylko ma ochotę na trening twórczy. Zadania są proste, a ich wykonanie nie zajmie Wam dużo czasu.
  • Nie musisz deklarować udziału w wyzwaniu, ale jeśli masz taką ochotę, chętnie poznam twoje zdanie na temat przygotowanych zadań oraz zobaczę efekty pracy.Nie musisz deklarować udziału w wyzwaniu, ale jeśli masz taką ochotę, chętnie poznam twoje zdanie na temat przygotowanych zadań oraz zobaczę efekty pracy.

Gotowi do działania ? Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienie o nowym zadaniu każdego dnia.

Podoba Ci się twórcze wyzwanie ? Podziel się informacją o nim z innymi 🙂
A tymczasem widzimy się jutro w pierwszym zadaniu !