diy, zrób to sam
Coraz częściej narzekam na ilość zbędnych rzeczy. Często akcesoria potrzebne do kolejnych projektów DIY leżą u mnie poupychane w szufladach. Osobiście dążę do minimalizmu, ale nie do końca jestem temu postanowieniu lojalna (niestety!). Mimo to bardzo lubię otaczać się czystą przestrzenią.

Lubię, gdy wszystko jest schowane do szafy, pojemników, dlatego dziś przychodzę do Was z DIY pudełka z filcu. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, dlatego że sami możemy zdecydować jak je wykorzystamy. Możemy również dostosować wielkość pudełka do naszych potrzeb. Świetnie sprawdzi się umieszczony na regale, jak i jako organizer do szafy.

Potrzebujemy:

  • Filcu, który możecie kupić np. na allegro (grubość zależy od waszych preferencji, ale lepiej wybrać grubszy dzięki temu Wasz pojemnik będzie bardziej sztywny)
  • 2 guziki
  • nici i igłę
  • nożyczki
  • linijkę
  • klej na gorąco
  • mydełko krawieckie lub kredę

No to do dzieła! Działamy 🙂
Na początek odmierzamy wykrój pudełka. Od was zależy, jak duże ono będzie. Przy użyciu mydełka krawieckiego lub kredy odmierzamy wielkość ścian i podstawy pudełka.
Zobaczcie na wzór:

Jeżeli chcemy uzyskać kwadrat, wystarczy wszystkie krawędzie narysować o takiej samej długości.
Następnie odcinamy niepotrzebny fragment oraz części trójkątne (4).

Teraz pozostaje złożenie pudełka.
Najpierw składamy części kwadratowe (ściany) względem siebie. Przyklejamy je do siebie klejem na gorąco. Pozostałą trójkątną część łączymy za pomocą guzika do reszty.
To samo wykonujemy z drugiej strony i gotowe 😉
 
 
I jak podoba Wam się takie wykorzystanie filcu? Ja osobiście uwielbiam takie rozwiązania. W większości sklepach organizery mają bardzo wysoką cenę, a możemy je wykonać w domu i to według naszych potrzeb.