Strasznie cieszę się, że listopad już prawie za nami. Uwielbiam grudzień za ten niesamowity klimat nadchodzących Świąt. Już od pierwszego dnia grudnia staram się dbać o małe gesty, które pozwolą mi cieszyć się tymi magicznymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych. W tym roku zdecydowałam się przygotować kalendarz adwentowy, który pomoże znaleźć mi czas na zrealizowanie przedświątecznych mini tradycji. Na małych karteczkach wypisałam zadania, które obowiązkowo muszę wykonać przed Bożym Narodzeniem, wrzuciłam je do gwiazdek, dodając małe dodatki na osłodę dnia.

Zobacz, jak wygląda nasz tegoroczny kalendarz adwentowy.

Do wykonania kalendarza potrzebujemy :

  • papieru w dowolnym kolorze
  • sznurka jutowego
  • kilku gałązek
  • lampek choinkowych
  • naklejek z numerami lub etykietek
  • kleju na gorąco lub taśmy klejącej
  • szablonu gwiazdki
  • mini klamerek
  • białego żelopisu
  • nożyczek, ołówka

 

Jak wykonać kalendarz adwentowy w domu ?

Pobieramy, drukujemy i wycinamy szablon gwiazdki. Skorzystałam z prostego szablonu, który możecie pobrać tutaj . Następnie na papierze odrysowujemy kształt gwiazdki. Najlepiej od razu złożyć papier na pół, aby za jednym razem otrzymać dwie części gwiazdki.

Każda gwiazdka składa się z dwóch takich samych części. Do przygotowania kalendarza adwentowego potrzebujemy 24 gwiazdki.

Obie części gwiazdki sklejamy ze sobą w ten sposób, aby jeden róg nie został sklejony. Dzięki temu będziemy mogli później wypełnić gwiazdkę słodyczami bądź karteczkami z zadaniami. Powtarzamy tę czynności, aż uzyskamy 24 opakowania w kształcie gwiazdek.

Za pomocą białego żelopisu ozdabiamy nasze gwiazdki, a na środku przyklejamy numerek. Moje etykiety z numerkami pochodzą ze sklepu Kik. Możesz również wykorzystać etykiety, które przygotowałam w ubiegłym roku POBIERZ ).

Z tyłu każdej gwiazdki przyklejamy klejem na gorąco lub taśmą około 15-centymetrowy kawałek sznurka jutowego.

Przechodzimy do przygotowania konstrukcji naszej choinki

Przygotowujemy 6 gałązek. Pamiętaj, aby każda kolejna gałązka była o około 10 cm krótsza od poprzedniej. Szukając odpowiednich gałązek, staraj się wybierać różne grubości. Moja najdłuższa gałązka ma ok. 60 cm.

Ustawiamy gałązki od największej do najmniejszej i przewiązujemy największą gałązkę sznurkiem jutowym. Następnie każdą kolejną gałązkę oplatamy sznurkiem. To samo wykonujemy z drugiej strony, a na koniec na górze związujemy oba sznurki, aby móc powiesić nasz kalendarz adwentowy w dowolnym miejscu.

Następnie przewiązujemy gwiazdki na każdej gałązce lub przyklejamy je za pomocą kleju na gorąco. Na koniec dodałam lampki choinkowe i umieściłam w gwiazdkach małe słodkości i karteczki z zadaniami do wykonania. Każdą gwiazdkę spinamy małą klamerką, aby nikt nie podglądał, co jest w środku.

 A jak wyglądają wasze tegoroczne kalendarze adwentowe ? Stawiacie na tradycyjny kalendarz adwentowy z czekoladkami ? Czy może jednak wybieracie kreatywne spędzenie czasu z najbliższymi, przygotowując się do Świąt ? Może warto wykorzystać ostatnie dni listopada i stworzyć własny kalendarz adwentowy ? Co Ty na to ? 

 

Ściskam!