Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach ludzie zapominają o najmniejszych rzeczach, które sprawiają naprawdę dużo radości. Pamiętam jeszcze kilka lat temu ogromne kolejki na poczcie. Ludzie wysyłali masę świątecznych kartek w różne krańce świata. Dziś w erze Internetu większość idzie na łatwiznę i wysyła maila. Niestety to nie to samo. Kilka zdań „wyklikanych” na klawiaturze, nawet jeśli płyną prosto z serca, nie budzi takich emocji, jak świąteczna kartka dostarczona w mroźny poranek przez listonosza.

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak stworzyć personalizowaną kartkę świąteczną, która z pewnością ucieszy adresata. W dodatku jej wykonanie jest dziecinnie proste.

Będziemy potrzebowali :

➤ Kartki w dowolnym kolorze (świetnym pomysłem będzie wybranie kartek dekoracyjnych)
➤ Wata
➤ Flamastry
➤ Oczka, które dostaniemy w każdej pasmanterii lub sklepie papierniczym
➤ Długopis

Krok po kroku:

1. Do wykonania świątecznej kartki najlepiej zaangażować całą rodzinę. Każdy z Was zamacza kciuka w farbie i odbija go na kartce.

2. Za pomocą brązowego lub czarnego flamastra dorysowujemy różki reniferów.

3. Kiedy farba wyschnie, przyklejamy oczka.

4. Niewielką ilość waty formułujemy w kulkę i malujemy czerwonym flamastrem, a następnie przyklejamy każdemu reniferowi.
 

5. Dodajemy świąteczny napis. Możemy również podpisać każdego renifera.

Pozostaje tylko napisać piękne życzenia świąteczne i pobiec na pocztę lub znaleźć najbliższą skrzynkę pocztową 🙂

Mam nadzieję, że Wy również spróbujecie swoich sił i stworzycie własną kartkę świąteczną. Jeżeli wykonujecie własnoręczne ozdoby będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się swoimi dziełami w komentarzach! Możecie również znaleźć mnie na instagramie @dekorujchwile!  

Ściskam!