Jest już dawno po północy, wszyscy już zasnęli, w tle słychać świąteczną playlistę, a Ty toniesz w stercie papierów, wstążek i świątecznych etykiet do prezentów. Znasz to? Tak w skrócie wygląda u mnie co roku noc przed Wigilią. Pakowanie prezentów zawsze zostawiałam na ostatnią chwilę. Tym razem będzie inaczej. Już teraz przygotowuje upominki i od razu umieszczam je w efektownym opakowaniu.

Zobacz, jak będą wyglądać tegoroczne prezenty.


Do pakowania prezentów wykorzystałam:

 • szary papier,
 • bordową wstążkę,
 • jutę,
 • małą bombkę akrylową,
 • pastę o strukturze śniegu,
 • pędzelek,
 • nożyczki,
 • czarny papier,
 • tekturkę,
 • biały cienkopis,
 • klej na gorąco.

Jak zapakować prezenty ?

Wiele świątecznych upominków kupuję online, dlatego zazwyczaj do pakowania prezentów dla bliskich wykorzystuje pudełka, w których zostały dostarczone paczki. Dzięki temu z łatwością dekoruję opakowania, a prezenty prezentują się estetycznie i schludnie. W te Święta klasyczne etykiety do prezentów zamieniłam na zawieszki w kształcie bombek. Wykorzystam do tego akrylowe kule.

Jak wykonać śnieżną bombkę ?

Na początku odrysowałam wielkość bombki na czarnym papierze.

Wycięłam koło z papieru, a na środku zapisałam imię osoby, którą chcę obdarować oraz kilka innych napisów.

Na brzegach koła za pomocą pędzelka naniosłam pastę o strukturze śniegu. Nie musimy robić tego zbyt dokładnie. Chodzi głównie o stworzenie efektu nierównomiernego zamarzniętego śniegu. Pastę nałożyłam również na brzegi akrylowej bombki.

Następnie, aby usztywnić całość, czarny element z napisem przykleiłam do tekturowego koła.

Po nałożeniu odpowiedniej ilości pasty musiałam poczekać aż wyschnie. W tym czasie zajęłam się pakowaniem prezentów.

Najczęściej jako bazy do pakowania prezentów używam szarego papieru. Jest on bardzo uniwersalny i można go wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Po zapakowaniu prezentu w szary papier, dodałam szeroki pasek jutowy, a całość przewiązałam czerwoną wstążkę.

Następnie powróciłam do skończenia etykiet w kształcie bombki. Kiedy pasta była już sucha, do połówki akrylowej bombki wsypałam trochę sztucznych płatków śniegu.

Za pomocą kleju na gorąco przymocowałam połówkę akrylowej bombki do wcześniej przygotowanego kartoniku z napisem.

Etykietę przymocowałam do wstążki, a na koniec zawiązałam efektowną kokardę. Całość dodatkowo udekorowałam kilkoma zielonymi gałązkami.

Jak Ci się podoba efekt końcowy ? Jestem bardzo ciekawa, w jaki sposób Ty pakujesz prezenty i czy w ogóle zwracasz na to uwagę ? Pakowanie upominków dla bliskich sprawia mi ogromną przyjemność i jest takim ostatecznym dopełnieniem prezentu.

Przygotowałam dla Was specjalną kategorię na blogu, gdzie znajdziecie wszystkie świąteczne pomysły, które dotychczas stworzyłam. Wiele z nich to znikome koszty, a prezentują się równie pięknie, jak te sklepowe propozycje. A dodatkowo zyskują wartość sentymentalną.

[ ŚWIĄTECZNE DIY ]

Ściskam!