\Jesień nie jest moją ulubioną porą roku. Tak naprawdę wcale nie muszę jej uwielbiać, ale zamierzam wykorzystać ją jak najlepiej. Mam dwie opcję na przetrwanie jesieni – albo będę marudzić i narzekać na nią do wiosny, albo będę z niej czerpać jak najwięcej pozytywnych aspektów. Zdecydowanie wybieram opcję numer 2, a Ty ?

W pochmurne dni idealnie sprawdzi się stos książek o ulubionej tematyce, mięciutki koc i mrugające lampki w tle. Aby jeszcze bardziej poczuć jesienny klimat, stworzyłam dekoracyjną zakładkę, dzięki której z łatwością powrócę do momentu, na którym ostatnio skończyłam czytać.

Do stworzenia zakładki wykorzystałam:

• Kolorowy filc,
• Nożyczki,
• Kartkę i ołówek,
• Igłę i mulinę,
• Pistolet z klejem na gorąco,
• Ozdobną wstążkę.

Jak wykonać ozdobną zakładkę ?

Na kartce stworzyłam wzory poszczególnych kwiatowych elementów, a następnie wycięłam każdy z nich.

Do filcu w wybranym kolorze przyłożyłam przygotowany szablon i wycięłam kwiaty, aby szablon się nie przemieszczał, przymocowałam go za pomocą małych klamerek.

Następnie używając muliny dodałam przeszycia na listkach i kwiatach.

Duży kwiat i liście przykleiłam do białego filcu, a następnie ponownie wycięłam elementy.


Po wycięciu wszystkich kwiatów i listków rozmieściłam całość na czarnym filcu. Po wybraniu odpowiedniego ułożenia przymocowałam wszystkie elementy za pomocą pistoletu z klejem na gorąco.

Gdy klej wysechł wycięłam całość, pozostawiając kilka milimetrów obramowania dookoła elementów.

Na koniec do całości przymocowałam ozdobną wstążkę. Zobacz poniżej, jak prezentuje się efekt końcowy. Teraz wystarczy wybrać książkę na dzisiejszy wieczór i gotowe!

Jeśli zrobisz swoją zakładkę, to koniecznie pokaż nam swoje dzieło! Oznacz mnie na Instagramie @dekorujchwile lub dodaj hashtag #dekorujchwile.

Chętnie poznam Twoją opinię na temat jesiennej zakładki – pozostaw komentarz!

Ściskam!