Dziś przygotowałam dla Was kilka moich pomysłów na tegoroczne dekoracje Wielkanocne. Wiem, że czasu pozostało naprawdę nie dużo, dlatego już nie przedłużam. Mam nadzieję, że zainspirujecie się do stworzenia podobnych aranżacji.

DREWNIANE JAJKA!

Drewniane jajka to mój dekoracyjny must have, jeśli chodzi o Wielkanoc. Super sprawdzają się jako pisanki. Dzieci mogą je malować do woli bez obaw, że się potłuką i nie przetrwają procesu przygotowań. Można z nich stworzyć ozdobne pisanki metodą decoupage, które posłużą nam przez wiele sezonów. Podobnym rozwiązaniem jest użycie plastikowych jajek. Jednak drewniane łatwiej maluje się np. farbami.

Osobiście w tym roku wykorzystam je do udekorowania świątecznego stołu. Do szerokiego wazonu włożyłam wąską szklankę z wodą, a dookoła rozłożyłam drewniane jajka. Na koniec w szklance umieściłam kilka kwitnących gałązek.

WYKORZYSTAJ WYTŁACZANKI

Święta Wielkanocne nie mogą obyć się bez jajek. Na pewno każdy z Was posiada wytłaczanki. Zdaje sobie sprawę, że szara wytłaczanka nie nawiązuje zbytnio do klimatu Świąt, ale wystarczy pomalować ją na pastelowy kolor i od razu wygląda bardziej wiosennie. Tak przygotowana wytłaczanka może posłużyć, jako specjalne miejsce na poświęcone jajka na wielkanocnym stole.

Może to być również ciekawa ozdoba sama w sobie. Podczas przygotowywania świątecznych potraw delikatnie rozbijałam jajka, aby uzyskać nie mocno popękane skorupki. Następnie usunęłam górną część i pomalowałam złotym sprejem. Do środka nalałam trochę wody i dodałam mini gałązki z kwiatami. Kwiaty można zastąpić np. rzeżuchą.

WYTŁACZARKA DO ETYKIET DOBRA NA WSZYSTKO

Tegoroczne pisanki będą u mnie bardzo minimalistyczne. Zdecydowanie stawiam na pastelowe kolory i napisy stworzone za pomocą wytłaczarki do etykiet.

WIĘCEJ WIELKANOCNYCH INSPIRACJI :

PISANKA WYKONANA TECHNIKĄ KIMEKOMI
OSŁONKA NA DONICZKĘ
ZAJĄCZEK ORIGAMI