Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka. Mając na uwadze, że to przede wszystkim jego święto, warto angażować go w przygotowania do tego dnia. Dziś przychodzę do Was z pomysłem na zaproszenia komunijne, które przygotujemy samodzielni z pomocą dzieci.

Czego potrzebujemy, aby wykonać zaproszenia ?

● grubszy papier, który będzie bazą zaproszenia. Mogą to być kartki z bloku technicznego lub specjalny papier dekoracyjny.
● papierowe elementy (gołąbki, gałązki zbóż, kółka różnej wielkości)
● papier z wytłaczanej strukturze
● szersza koronka ok. 3,5 cm.
● koperty
● taśma dwustronna piankowa (np. taka)
● taśma przezroczysta
● drukarka
● nożyczki lub nożyk
● linijka
● ołówek

Większość niezbędnych elementów zakupiłam na Allegro. Dokładnie tutaj[ KLIK ].

JAK WYKONAĆ ZAPROSZENIE ?

Pracę nad zaproszeniami najlepiej rozpocząć od stworzenia dokładnej listy gości i obliczenia ile zaproszeń będzie nam potrzebnych. Warto nie pomijać tego zadania, aby później nie zabrakło nam, któregoś z elementów.

Kolejnym krokiem jest stworzenie bazy do zaproszenia. Z grubszego papieru odmierzamy prostokąt o wymiarach 13,5×27 cm, a następnie wycinamy go i składamy na pół.

Z papieru z wytłaczaną strukturą odmierzamy kwadrat o wymiarach 13×13 cm i jego również wycinamy.

Następnie odmierzamy koronkę i przyklejamy ją do tylnej części wytłaczanego papieru za pomocą przezroczystej taśmy. Na rogach tylnej części umieszczamy również kwadraty z taśmy piankowej i przyklejamy wytłaczany papier do wcześniej przygotowanej bazy.

Teraz po kolei przyklejamy do zaproszenia kolejne elementy przy użyciu taśmy piankowej.

Na papierze technicznym drukujemy napis „Zaproszenie” oraz „IHS”. Element z napisem „Zaproszenie” wycinamy w formie prostokąta, natomiast napis „IHS” wycinamy w formie koła i przyklejamy na środku kartki.

Ostatnim dekoracyjnym elementem jest gałązka zboża lub gołąbek.

W środku wypisujemy ręcznie treść zaproszenia lub tworzymy ją w programie np. Word i drukujemy. Gotowe zaproszenia możemy umieścić w kopercie lub zapakować w biały papier i przewiązać wstążką.

I jak podobają się Wam takie zaproszenia ?