Mam wrażenie, że czas przed Świętami trochę przyśpieszył. Zanim się obejrzymy, usiądziemy przy świątecznym stole. W tym roku postanowiłam stworzyć dekorację, które będą mogły pozostać ze mną na dłużej. Motyw gwiazdki to zawsze dobry pomysł. Gdy chowam już ozdoby świąteczne, gwiazdki zawsze zostają jeszcze przez jakiś czas, przypominając o tym pięknym czasie. Dziś przygotowałam dla Was instrukcję na trójwymiarową gwiazdę.

LISTA MATERIAŁÓW

JAK STWORZYĆ GWIAZDKĘ 3D?

Na szarym papierze tworzymy wzór naszej gwiazdy. Ja zdecydowałam się na pięcioramienną gwiazdę. Jeśli nie potrafisz narysować gwiazdy o równych ramionach, wydrukuj wzór z internetu. Wujek Google na pewno pomoże.

Następnie przycinamy słomki tak, aby były takiej długości, jak ramiona naszej gwiazdy. Przykładając słomki do szablonu, przyklejamy je do siebie, tworząc kolejne ramiona gwiazdy.

Wykonujemy dwie takie same gwiazdy. Ze słomek musimy uciąć jeszcze 10 elementów o długości ok. 5 cm każdy. 

Za pomocą wyciętych elementów łączymy wierzchołki obu gwiazdek. Na koniec całość pryskamy złotą farbą w sprayu. 

Gwiazda w takim wydaniu spokojnie może cieszyć oko przez cały rok, a nie tylko przez okres świąteczny. Świetnie sprawdzi się jako dekoracja postawiona na komodzie czy regale, ale także można ją wykorzystać jako dekorację na ścianę.

Ściskam!