Uwielbiam efekt, jaki można wyczarować dzięki wszelkiego rodzaju lampkom, światełkom i świecom. Do dziś wspominam przyjęcie urodzinowe mojej siostry, które miałam okazję organizować w wakacje. Całość możecie zobaczyć tutaj. Mrugające lampki i świecę potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat. Jesienią i zimą umilają nam długie wieczory, a w Święta odgrywają szczególną rolę. Do dzięki nim do naszych domów wkrada się magia. Nie wyobrażam sobie Świąt bez dużej ilości świec. Dziś pokażę Wam, jak wykonać świąteczny świecznik z zimowym szronem.

Zaczęłam od dokładnego oczyszczenia słoika. Jeśli słoik posiada etykietę, musimy ją jak najdokładniej usunąć. Z papieru samoprzylepnego wycięłam gwiazdki. To, jaki wzór wybierzecie, zależy tylko od Was. Mogą to być serduszka, listki lub po prostu koła. Po przygotowaniu elementów przykleiła je do słoika.

Na płaskim talerzyku przygotowałam sobie sól gruboziarnistą, a na słoik nałożyłam grubą warstwę kleju. Następnie mocno docisnęłam słoik do soli. Sól najlepiej przyklejać kawałek po kawałku, dlatego nie nakładaj kleju od razu na cały słoik. 

Musimy uważać, aby nie nałożyć kleju na wcześniej przyklejony papier. Obok wyciętych elementów najlepiej nakładać klej w mniejszych ilościach.

Po przyklejeniu soli pozostawiamy słoik do wyschnięcia, a kiedy klej wyschnie, otrzepujemy delikatnie słoik i uzupełniamy braki. Ja pozostawiłam swój świecznik na całą noc. 

Na koniec delikatnie ściągamy papier samoprzylepny i ozdabiamy lampion zielonymi gałązkami, bombkami i sznurkiem. Do środka wsypujemy cukier lub sól i umieszczamy świeczkę. Tak gotowy świecznik gotowy jest do zapalenia. 

Prawda, że proste ?