Lubisz dostawać prezenty ? Głupie pytanie! Kto tego nie lubi. Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia mi większą radość. Rozpakowywanie prezentów przez moich bliskich ! Uwielbiam obserwować, jak rozrywają opakowanie i zaciekawieniem sprawdzają, co znajduję się w środku. Nie przepadam za gotowymi torebkami ze sklepowych półek. Dlatego dziś przygotowałam dla Was szybki i łatwy sposób na zapakowanie prezentów.

Potrzebujemy:

  • Zwykły papier do pakowania paczek,
  • Folię aluminiową,
  • Klej,
  • Marker,

KROKI :

1. Tworzymy szablon gwiazdy i wycinamy go. Najlepiej stworzyć połowę gwiazdy, aby obie jej strony były równe. Możecie również pobrać gotowy szablon z internetu.

2. Papier zginamy na pół, a następnie odrysowujemy wzór gwiazdy.

3. Wycinamy dwie identyczne gwiazdy.

4. Teraz nadeszła pora na dekorowanie naszego opakowania. Ja zdecydowałam się na delikatny wzór dookoła gwiazdy i napis na środku.

5. Następnie sklejamy obie gwiazdy ze sobą. Pamiętaj, aby sklejać tylko końce gwiazdy, a środek pozostawić pusty. Zostaw fragment niezaklejony, żeby móc umieścić w środku prezent.

6. Wykonujemy konfetti. Ja wykorzystałam do tego zwykłą folię aluminiową, którą pocięłam na paski, a następnie delikatnie zgniotłam. Możecie również kupić gotowe konfetti.

7. Tak przygotowanym konfetti napełniamy gwiazdę. Pamiętaj o umieszczeniu na środku swojego prezentu.

8. Na koniec zaklejamy  krawędź gwiazdki do końca.


Jestem ciekawa, czy Wy zwracacie uwagę na opakowanie prezentów? Pakujecie prezenty własnoręcznie czy idziecie na łatwiznę i kupujecie torebki podarunkowe w sklepie?
Ściskam!