Mogłabym wypisać mega długaśną listę negatywnych aspektów jesieni, ale wolę skupić się na jej pozytywach.  Wiem, że długie wieczory dla niektórych są zmorą (w tym dla mnie).  Już tak mam, że do pracy motywuje mnie słońce i błękitne niebo, a szaruga za oknem i coraz szybszy zmrok sprawiają, że nie mam ochoty wychodzić spod kocyka. Jednak tak łatwo się nie poddam! Popijam właśnie jesienną herbatę i planuję kolejne kreatywne działania. Dziś pokażę Wam jak w subtelny sposób wprowadzić jesienny klimat do mieszkania. 


Jak zrobić podkładki w kształcie liści ? 

Do przygotowania podkładek potrzebujemy: 

  • Filcu w dowolnym kolorze ( Ja zdecydowałam się na podkładki dwukolorowe. )
  • Szablonów liści
  • Kleju na gorąco
  • Nożyczki
  • Igły i nitki 

Jak wykonać podkładkę krok po kroku ? 

Krok 1

Na kartce papieru narysowałam szablon liścia, a następnie wycięłam i naniosłam go na brązowy filc. Wielkość podkładki zależy o Ciebie. Pamiętaj jednak, że musi na niej się zmieścić kubek, szklanka lub filiżanka ulubionej kawy. 

Krok 2

Z  filcu wycięłam kształt liścia i przyłożyłam go na szary filc. Na szarym filcu również odrysowałam kształt liścia, ale w taki sposób, aby był odrobinę większy od liścia z brązowego filcu.  

Krok 3 

Na brązowym liściu tworzymy unerwienie za pomocą nitki. 

Krok 4

Na koniec przy użyciu kleju na gorąco przyklejamy oba liście do siebie. 

Teraz wszystkie kroki powtarzamy, w zależności od tego ile podkładek potrzebujemy. 

Filcowe podkładki wcale nie muszą być nudne. Wystarczy użyć swojej wyobraźni i stworzyć podkładki w dowolnym kształcie i kolorze. 

Jestem ciekawa, jakie dekorację tworzycie na jesień ? Zmieniacie swoje wnętrza w zależności od pory roku ?

Ściskam!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mam nadzieję, że chociaż trochę Cię zainspirowałam! 

Z chęcią poznam Twoją opinie na temat moich pomysłów i realizacji. Pokaż mi swoje projekty DIY. Oznacz mnie na swoim zdjęciu #dekorujchwile lub @dekorujchwile

Jeśli chcesz być ze mną w stałym kontakcie i zawsze otrzymywać wiadomość o nowych realizacjach na blogu – polub fanpage na FB, a nie przegapisz żadnego wpisu.