Dziś pokażę Wam, jak w łatwy sposób wykonać lampkę nocną. Do stworzenia lampki nie będziemy potrzebowali ani żarówki, ani żadnych zdolności elektrycznych. Długo zastanawiałam się, jaki kształt powinna mieć lampka, ale ostatecznie rozwiązanie przyszło samo i było najprostsze. Zdecydowałam się na lampkę przedstawiającą nocne niebo z białym księżycem i mrugającymi gwiazdkami.


Do wykonania lampki potrzebujemy:

  • metalowe pudełko po czekoladkach,
  • farby (granatową, białą),
  • gwoździe i młotek,
  • lampki ledowe,
  • marker, 
  • nożyczki, kartka A4, taśma klejąca. 

Instrukcja krok po kroku :

Zaczynamy od opróżnienia pudełka z czekoladek. Chyba nie muszę Wam tłumaczyć jak zrobić to w szybki sposób. Kiedy wszystkie pralinki znikną, możemy przejść do następnego kroku.

Do przygotowania lampki będziemy potrzebowali tylko jednej części opakowania. Wybierz tę część, która jest gładka i najlepiej jednokolorowa. 

Za pomocą markera odrysowujemy kształt pudełka na kartce papieru. Następnie rysujemy wzór naszej lampki i przyklejamy do pudełka.

W miejscu gwiazdek musimy wykonać otwory. Wykorzystałam do tego dwa gwoździe o różnych wielkościach i młotek. Delikatnie wbijam gwoździe, aby nie uszkodzić opakowania. Najpierw wykonałam mniejsze otwory, a następnie kilka z nich powiększyłam przy pomocy większego gwoździa. Następnie zaznaczyłam markerem kontur księżyca.

Teraz możemy przejść do malowania naszej lampki. Zdecydowałam się na pomalowanie lampki zwykłymi, akrylowymi farbami. Lampka zostanie umieszczona na ścianie, dlatego nie będzie wymagała dużego zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Jednak na całość można również położyć lakier np. do decoupage. 

W środku opakowania umieściłam lampki led. Przymocowałam je za pomocą bezbarwnej taśmy klejącej. Warto zwrócić uwagę, aby światełka znajdowały się mniej więcej blisko przygotowanych otworów. Na sam koniec przymocowałam włącznik z tyłu lampki.

[serious-slider id=”0″]

Życzę Wam dużo dobrej zabawy przy wykonywaniu lampki. Koniecznie pochwalcie się efektami.
Ściskam!