Na przekór zapowiadanym mrozom, zaczynam przygotowania do wiosny. Na Instagramie królują zdjęcia z tulipanami w roli głównej. Na sklepowych półkach też coraz śmielej pojawiają się te wiosenne kwiaty. To dobry znak! Wiosna już blisko. Jest jednak jedna rzecz, która przeszkadza mi w ciętych kwiatach — szybko usychają, przez co rzadko po nie sięgam. Znalazłam sposób na cieszenie się kolorowymi tulipanami cały rok.Lista niezbędnych rzeczy potrzebnych do wykonania tulipanów:

  • Tkaniny bawełniane,
  • Maszyna do szycia lub igła i nici, 
  • Nożyczki,
  • Klej na gorąco oraz klej magik,
  • Ołówek, mydełko krawieckie lub kreda,
  • Grubsze słomki do picia,
  • Kulka silikonowa lub inne wypełnienie.

Instrukcja:

Zaczynamy od wycięcia z papieru szablonu na kwiaty i liście tulipanów.

[ Szablon do pobrania ]

Składamy materiał na pół, a następnie odrysowujemy wzór. Pamiętaj, aby wzór odrysowywać na lewej stronie. Przed szyciem nie wycinam dokładnie kształtu – łatwiej mi jest szyć, kiedy mam większy zapas tkaniny. Na dole pozostawiamy otwór na wypełnienie kwiatków wkładem. Po uszyciu takiej samej ilości kwiatów, jak i liści odcinamy niepotrzebny zapas materiału – uważając na przeszycie.

Następnie zarówno kwiaty, jak i liście wywracamy na prawą stronę i przeprasowujemy żelazkiem.
Przechodzimy do wypełnienia kwiatów. Najlepiej sprawdzi się kulka silikonowa.

Jeśli chodzi o wykończenie liści, dolną część zawijamy do środka i przyklejamy obie części klejem na gorąco.

Jak wykonać łodygę bez szycia ?

Z zielonej tkaniny wycinamy prostokąt o wymiarach 26 cm na 7 cm. Pamiętaj, aby był on nieco dłuższy od słomki, do której będziemy go przyklejać. Na jednym z końców materiału przyklejamy słomkę i obwijamy ją materiałem. Na końcu materiał zawijamy do środka i przyklejamy do słomki. Do zrobienia łodygi użyłam kleju typu magic, dlatego że po zaschnięciu jest bezbarwny. Na końcach łodygi zaginam materiał do środka słomki.

Jak połączyć łodygę z kwiatem ?

Kiedy nasz kwiat jest wystarczająco wypełniony, dolną część zawijamy do środka i za pomocą igły i nitki zszywamy do okoła. Następnie łodygę smarujemy klejem na gorąco. Wsuwamy na nią kwiat i zaciskamy otwór. Na koniec robimy pętelkę i odcinamy nadmiar nitki. 

Na koniec za pomocą kleju na gorąco przyklejamy liście do łodyg.

I co czujecie już wiosnę ? Tak naprawdę już za parę dni przywitamy marzec i miejmy nadzieję, że wiosna ukaże się nam w pełnej okazałości. Kto tak jak ja jej wyczekuje ? 

Ściskam !