Miejsca na przechowywanie drobnych dziecięcych skarbów nigdy nie za wiele. Pudełeczka lub szkatułki to idealny pomysł na prezent dla małej dziewczynki, ale również dla dojrzałej kobiety. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać kolorystykę i dodatki pasujące np. do wystroju pokoju lub symbolizujące zawartość.

Do wykonania szkatułki potrzebujemy :

– drewniane pudełko,
– farbę akrylową,
– wałek flokowy,
– lakier akrylowy,
– pędzel,
– masę samoutwardzalną,
– lakier do paznokci (najlepiej hybrydowy),
– wykałaczki,
– klej,
– nożyk,
– szablon lamy,
– biały marker,
– czarny arkusz samoprzylepny.

Instrukcja krok po kroku

Zanim zaczniemy malować pudełko, warto go dobrze przygotować. Najlepiej rozkręcić wszystkie elementy. Następnie całość delikatnie przetrzeć papierem ściernym oraz oczyścić z powstałego kurzu przy pomocy wilgotnej ściereczki.

Farbę akrylową nakładamy za pomocą wałka flokowego, dzięki temu farba rozprowadza się równomiernie i nie pozostawia smug.

Do projektu użyłam pudełka po herbacie, dlatego musiałam usunąć napis oraz zamalować również szybkę. Nie ukrywam, że przysporzyło mi to trochę więcej pracy. Ciężko maluję się farbą akrylową po szkle. Przed pomalowaniem farbą nałożyłam cienką warstwę lakieru akrylowego, dzięki temu farba nie odpadała od powierzchni.

Po pokryciu całego pudełka farbą pozostawiamy je do wyschnięcia oraz nakładamy lakier akrylowy. W międzyczasie wybieramy elementy, które chcemy umieścić na szkatułce. Ja zdecydowałam się na słodką lamę. Szablon lamy możecie pobrać klikając TUTAJ. Po wydrukowaniu i wycięciu szablonu rozwałkowujemy masę samoutwardzalną, a następnie przykładając szablon, ostrożnie wycinamy kontury. Pozostawiamy masę samoutwardzalną do wyschnięcia.

Następnie skręcamy pudełko. Kiedy lama stwardnieje, przechodzimy do jej ozdobienia. Maczając wykałaczkę w lakierze do paznokci, tworzymy ozdoby. Stosując lakiery hybrydowe, utrwalamy ich trwałość za pomocą lampy UV.

Na koniec dodajemy naklejkę z imieniem i przyklejamy lamę do pudełka.

Ściskam!