Dziś mam coś ekstra dla tych z Was, którzy marzą o lepszej organizacji, albo po prostu potrzebują miejsca na drobne tygodniowe zapiski. Od kilku miesięcy do planowania i lepszej organizacji czasu używam Bullet Journal.  O całej idei możecie poczytać TUTAJ. To jednak wcale nie oznacza, że przestałam szukać innych rozwiązań, które ułatwią mi realizację nawet najmniejszych celów.

Już dawno uświadomiłam sobie, że duże cele najlepiej realizować małymi kroczkami. W mojej organizacji idealnie sprawdza się planner tygodniowy, skupiam się na zadaniach, które mam do wykonania w danym tygodniu. Nie myślę o tym, co czeka mnie za miesiąc czy dwa, dzięki czemu skupiam się na konkretnych zadania, które realizuję w tym momencie i przybliżają mnie do moich celów.

Świadome podejście do planowania gwarantuje sukces realizacji twoich celów.

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z planowaniem, świetnie sprawdzi się szklana tablica, po której można pisać markerem suchościeralnym. Kiedy będziesz chciała zmodyfikować plany na tydzień, wystarczy wymazać niechciane zapiski i zanotować od nowa. Prawda, że proste ?

Jak wykonać planner tygodnia ?

Do przygotowania plannera wykorzystałam zwykłą antyramę o wymiarach (30×40 cm). Wielkość antyramy zależy od tego, jak dużego plannera potrzebujecie oraz od tego, gdzie chcecie go umieścić.
Następnie z białego arkusza papieru wycięłam prostokąt o takich samych wymiarach, jakie posiada antyrama, natomiast z czarnej kartki wycięłam elementy, dzięki którym wyselekcjonowałam każdy dzień tygodnia.

Na przygotowaną kartkę przykleiłam elementy zgodnie z własnymi potrzebami. Osobiście zdecydowałam się na oddzielenie każdego dnia tygodnia oraz dodanie miejsca na luźne notatki.
Prawda jest taka, że wygląd plannera zależy wyłącznie od was. Jeśli wolicie luźne zapiski, możecie od razu stworzyć planner w jednolitym kolorze i dopiero na etapie zapisywania rozmieszczać niezbędne elementy.

Na koniec tak przygotowany planner umieszczamy w antyramie i możemy zaczynać planowanie. Mam nadzieję, że dzięki plannerowi uda Wam się lepiej zmotywować do pracy, nie zapominajcie jednak o zaplanowaniu również odpoczynku.

Ściskam!

Podobają Ci się moje pomysły ? Korzystasz z moich instrukcji ? Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu, koniecznie polub fanpag na FB !