Czy w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze wysyła kartki świąteczne do bliskich ? Wiem, że wiele osób przerzuciło się na krótkie życzenia wysyłane wiadomością SMS. Korzystanie z gotowych formułek zdecydowanie pozwala szybko odhaczyć wysłanie życzeń na liście świątecznych zadań. Ale czy tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi ? Bardzo doceniam, kiedy ktoś poświęci chwilę swojego czasu, aby spersonalizować życzenia. Gotowe życzenia to świetna baza, ale warto dodać coś również od siebie, bezpośrednio skierować swoje słowa do naszego odbiorcy. 

Własnoręcznie napisane życzenia mają dla mnie ogromne znaczenie. Czuję wtedy, że ktoś naprawdę myślał o mnie podczas wymyślania i pisania życzeń.

Wykonanie kartki świątecznej wcale nie musi być trudne. Wystarczy biała kartka, akwarele, cienkopisy, klej i nożyczki. Pokażę Wam teraz 5 sposobów na kartkę świąteczną, które z łatwością wykonacie samodzielnie. To idealne pomysł na spędzenie kreatywnie czasu z również z dziećmi. Warto już od najmłodszych lat rozwijać u nich tę piękną tradycję. 

1. TRADYCYJNA CHOINKA

Na środku kartki ołówkiem rysujemy trójkąt, a następnie wzdłuż krawędzi przyklejamy taśmę. Środek choinki malujemy farbami akwarelowymi. Dzięki taśmie nie musimy martwić się, że wyjedziemy za krawędzie. To świetne zadanie dla najmłodszych. Po wyschnięciu farby odrywamy delikatnie taśmę. Ok. pół centymetra od krawędzi choinki rysujemy oblamówkę złotym markerem, a pod nią świąteczny napis. Choinkę możemy również ozdobić białym żelopisem. Ja zdecydowałam się na klasyczny łańcuch małych lampeczek. 

Jak Wam się podoba efekt końcowy ? 

2. ZIMOWY BAŁWANEK 

Na środku kartki tworzymy kwadratową plamę. Najlepiej na początku dużym pędzelkiem zmoczyć wodą miejsce, które chcemy malować. Następnie w to samo miejsce dodajemy niebieską farbę i rozprowadzamy ją starannie. W czasie kiedy farba schnie, możemy zająć się bałwankiem. Z białek kartki wycinamy dwa koła różnej wielkości. Przyklejamy je do siebie, tworząc postać bałwanka. Dziurkaczem wycinamy kilka mniejszych kółek. Kiedy farba już wyschła, w dolnej części przyklejamy bałwanka. Dorysowujemy mu oczy, nos z marchewki, uśmiech, patyczkowe rączki i guziki. Nad bałwankiem przyklejamy mniejsze kółeczka i bałwanek może już żonglować. 

3. ŚWIĄTECZNA NOC

Do kolejnej kartki również wykorzystałam plamę zrobioną farbą akwarelową. Tym razem użyłam granatowej farby. Z granatowego filcu wycięłam kwadrat i przykleiłam go do białej kartki. Następnie na filc przykleiłam wcześniej zmalowaną granatową plamę. Za pomocą białego żelopisu stworzyłam padający śnieg i mini las z małą chatką. To chyba moje wymarzone miejsce na święta. 

4. GÓRA PREZENTÓW

To chyba jeden z łatwiejszych pomysłów. Wystarczy namalować na kartce trzy kwadraty w różnych wielkościach i kolorach. Po wyschnięciu czarnym markerem domalowujemy pozostałe elementy i oczywiście „MERRY CHRISTMAS”.  

5. CHOINKOWE BOMBKI 

Ostatni sposób to stworzenie zielonej gałązki na całej szerokości kartki. Następnie cyrklem zaznaczyłam dwa koła poniżej gałązki i namalowałam akwarelowe bombki, które wykończyłam na początku czarnym markerem, ale na koniec dodałam wzorki białym żelopisem. 

Jak podobają Wam się moje akwarelowe propozycje? Mam nadzieję, że zmotywowałam Was do stworzenia własnych kartek świątecznych. Jeśli nie macie czasu na wykonanie kartek od podstaw, pomyślcie o kupieniu już gotowych wersji, ale spróbujcie ułożyć własne życzenia dla swoich bliskich. 

Ściskam!