Nie wyobrażam siebie łazienki bez wanny. Zdecydowanie należę do miłośników długich kąpieli. Niezależnie czy macie za sobą intensywny dzień, czy może trochę poleniuchowaliście, wieczorem warto zrelaksować się podczas kąpieli. W domowym spa nie może zabraknąć musujących kul do kąpieli. Dodatkowym plusem jest fakt, że możemy je stworzyć w kilka chwil w domowym zaciszu. 


Składniki :

  • soda oczyszczona,
  • kwasek cytrynowy,
  • oliwka lub olej kokosowy,
  • barwnik,
  • aromatyczny olejek do kąpieli o dowolnym zapachu,
  • dodatkowo : płatki róż, lawenda, ziarna kawy, herbata.

Jak wykonać musujące kule ?

Do miski wsypujemy sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Wszystko razem mieszamy.

W małym garnuszku roztapiamy kilka łyżek oleju kokosowego i wlewamy go ostrożnie do miski. Mieszamy wszystkie składniki. Olej kokosowy możemy zastąpić oliwką. Warto również użyć olejków specjalnie przeznaczone do kąpieli. Świetnie sprawdzi się olejek z pestek winogron czy moreli.

Następnie dodajemy dodatki : barwnik w dowolnym kolorze i olejki zapachowe oraz płatki kwiatów.

Po wymieszaniu wszystkich składników masa powinna mieć konsystencję mokrego piasku. Jeśli masa jest zbyt sucha, wystarczy dodać więcej oleju kokosowego.

Do wykonania kul nie używam wody, która powoduje szybkie pienienie i zwiększa objętość masy. 

Po dokładnym wymieszaniu masy umieszczamy ją w okrągłych pojemnikach. Musujące kule wcale nie muszą być okrągłe. Mogą mieć różne kształty. Świetnie sprawdzą się także foremki do lodu lub silikonowe foremki na babeczki. 

Musujące kule najlepiej pozostawić w opakowaniach przez całą noc, aby składniki dobrze połączyły się ze sobą. Następnego dnia delikatnie wyciągamy kule z pojemników i możemy cieszyć się wieczornym spa.