Dziś nietypowo rozpocznę wpis, ponieważ zazwyczaj nie wiem, czy pomysł, który pokazuję, przypadnie Wam do gustu. Jednak tym razem nie zależnie od Waszej opinii uważam, że dzisiejszy projekt to najlepsze DIY, jakie udało mi się stworzyć do tej pory. Za każdym razem cieszę się z kolejnego pomysłu, który realizuję, ale tym razem takiego efektu końcowego się nie spodziewałam. Sami zobaczcie! 

Przygotowałam dla Was instrukcję jak krok po kroku wykonać torebkę worek. Moja torebka pierwszą wycieczkę ma już za sobą. Poniżej pozostawiam Wam obszerny poradnik i czekam na zdjęcia Waszych torebek!


MATERIAŁY, KTÓRE UŻYŁAM DO USZYCIA TOREBKI :

TKANINA WELUROWA (dostępna np. TUTAJ)

ECO SKÓRA (dostępna np. TUTAJ)

NOŻYCZKI

MASZYNA DO SZYCIA

NICI I IGŁA

DŁUGA LINIJKA

OŁÓWEK

MIARKA KRAWIECKA

OCZKA KALETNICZE I PRZYRZĄD DO ICH NABIJANIA


JAK USZYĆ BUCKET BAG ? 

Najważniejszym krokiem podczas tworzenia torebki jest wykonanie starannego wykroju. Pamiętaj o dokładnym naniesieniu wymiarów na materiał, aby po złożeniu wszystkie części były równe. 

Po naniesieniu szablonu na eco skórę i welurową tkaninę przeszłam do wycięcia odpowiedniego kształtu z obydwu materiałów. Podczas wycinania z każdej strony pozostawiłam po 0,5 cm zapasu, a następnie połączyłam tkaniny ze sobą za pomocą zwykłych klipsów biurowych. 

Stworzyłam dla Was wykrój z dokładnymi wymiarami.

Po takim przygotowaniu tkanin przeszłam do głównej części, czyli zszywania materiałów. Zaczynam od zszycia górnego i dolnego brzegu materiałów. Zawinęłam brzegi dwa razy do wewnętrznej strony (w moim projekcie jest to strona z eco skórą) i przeszyłam zarówno górny, jak i dolny brzeg ściegiem prostym.

Następnie złożyłam tkaniny na pół, tak aby tkanina welurowa znajdowała się na zewnątrz, a zszyte brzegi były ułożone razem. Kolejnym zadaniem jest zszycie boków torebki. Sprawdziłam, czy po złożeniu materiał jest równy, a boki, które będę zszywać, zabezpieczyłam klipsami. Zszywanie boków najlepiej zacząć od dolnej części (przy podstawie).

Na koniec zszyłam podstawę torebki po obu stronach. 

Wykonując taką podstawę torebki, możemy wykończyć ją na wiele różnych sposobów. Dalsze tworzenie zależy już tylko od Was. Poniżej możecie zobaczyć, jak ja zdecydowałam się wykończyć torebkę. 

Po uszyciu torebki postanowiłam jeszcze dodać po bokach uchwyty na pasek, dlatego musiałam trochę rozpruć boki, aby wszyć uchwyty, więc jeśli również macie w planach stworzenie identycznej torebki, przed zszyciem boków wykonajcie uchwyty i wszyjcie je do boków torebki od razu podczas zszywania boków. Pasek możecie również bezpośrednio doszyć do torebki.

Jak zrobić uchwyt na pasek ? 

eco skóry wycięłam prostokąt o wymiarach 10 cm na 4 cm. Następnie z welurowej tkaniny wycięłam większy prostokąt tak, aby otoczyć cały element z eco skóry. Przyszyłam obie tkaniny razem wzdłuż dłuższego boku przy obydwu krawędziach, a następnie przeszyłam po środku, aby ukryć brzydkie zakończenie. Tak przygotowane uchwyty, zgięłam na pół i wszyłam po bokach torebki. 

Jak wykonać pasek ? 

eco skóry odmierzyłam fragment o wymiarach 1,5 cm na 130 cm (długość paska zależy od waszych preferencji i budowy ciała). Z welurowej tkaniny wycięłam element o wymiarach 5 cm na 130 cm. Następnie przeszyłam obydwa materiały razem. Końce paska zagięłam i zszyłam. Pasek przełożyłam przez uchwyty, wybrałam długość i zawiązałam supełki po obu stronach. 

W taki sam sposób wykonałam mniejszy pasek o szerokości 1 cm i długości 110 cm, który umieściłam w oczkach wokoło torebki.

Jak zamontować oczka ? 

Do wykonania oczek użyłam specjalnego zestawu, który możecie zakupić np. TUTAJ (w zestawie są już oczka). Wywróciłam torebkę na lewą stronę. Po zaznaczeniu równych odległości przyłożyłam do materiału dziurkacz, który jest dołączony do zestawu, a następnie uderzałam młotkiem w dziurkacz kilka razy. Po wycięciu otworów przeszłam do nabicia metalowych oczek. Pod otworem umieściłam podstawkę (mniejszy element), a następnie nałożyłam na nią oczko. Na górną część nałożyłam nakładkę i przycisnęłam ją podłużnym przyrządem. Przymocowałam całość, uderzając młotkiem. Przez oczka przełożyłam pasek. Pamiętajcie, aby pasek był węższy niż średnica oczek, aby mógł z łatwością przez nie przechodzić. 

Element, który zabezpiecza torebkę przed otwieraniem, wykonałam podobnie jak uchwyty do paska. Z tym że na początku przyszyłam tkaninę welurową do bocznych brzegów eco skóry. Na koniec złączyłam krótsze brzegi i całość przeszyłam pośrodku.

Szycie torebki spodobało mi się tak bardzo, że na jednej na pewno się nie skończy i możecie liczyć na kolejne instrukcje. Mam nadzieję, że moje porady są dla Was pomocne. Jeśli nie możesz poradzić sobie z którymś krokiem podczas tworzenia torebki, koniecznie mi o tym napisz – na pewno pomogę Ci w całej realizacji. 

Podoba Ci się ten wpis ? Podziel się nim z innymi np. udostępniając link do niego na FB. Wasza aktywność pod moimi projektami, daje mi motywację do tworzenia kolejnych poradników DIY, dlatego z chęcią poznam Twoją opinię na ich temat. Czekam na Twój komentarz poniżej. 

Ściskam! 


Zainspirowałam Cię do stworzenia własnego DIY ? Pochwal się swoim dziełem i prześlij mi zdjęcie. Możecie wysłać je na adres dekorujchwile@wp.pl lub dodać zdjęcie na IG oznaczając mnie jako @dekorujchwile lub dodając #dekorujchwile. Już niedługo wybiorę kilka z waszych prac i nagrodzę  gadżetami do tworzenia kolejnych DIY.