Kilka tygodni temu szukałam ciekawych pomysłów na aranżację półki w moim domowym biurze. Przeglądając inspirację, natrafiłam na letter board. To nic innego jak tablica, na której możemy za pomocą liter ułożyć specjalną wiadomość, ulubiony cytat czy motto życiowe. Ciekawe zastępstwo dla zwykłych plakatów. Długo szukałam podobnych rozwiązań dostępnych w polskich sklepach stacjonarnych lub online. Dopiero kilka tygodni temu znalazłam je w JYSK TIGER. Między czasie jednak stworzyłam własną wersję w niższej cenie.


Potrzebujemy:

  • ramkę na zdjęcie w dowolnym wymiarze,
  • czarny filc,
  • drewniane litery,
  • taśma dwustronna,
  • farba i pędzelek, 
  • nożyczki.

Jak wykonać letter board ?

Na początek musimy rozebrać naszą ramkę. Do wykonania tablicy nie będziemy potrzebowali szklanej szyby, która znajduję się w ramce. Zawsze jednak możemy ją wykorzystać do zrobienia innego DIY – np. tworząc tygodniowy planner. Instrukcję jak wykonać ścienny planner znajdziecie TUTAJ.

Następnie odmierzamy odpowiednią ilość filcu tak, aby zakryć cały środek ramki. Po wycięciu odpowiedniej ilości filcu umieszczamy go w środku ramki i całość zamykamy.

Drewniane literki malujemy na dowolny kolor i układamy z nich specjalną wiadomość dla bliskich lub motywacyjny cytat.

Gdy literki są już gotowe, przy użyciu taśmy dwustronnej przyklejamy je do filcu. Ułożenie liter w każdej chwili możemy zmienić lub stworzyć kolejny napis. Tablica to idealny pomysł na dekorację w mieszkaniu. Świetnie sprawdzi się powieszona na galerii ściennej lub umieszczona na półce.

Jeśli zainspirujesz się moimi pomysłami i wykonasz podobne DIY – koniecznie chciałabym to zobaczyć! Pochwal się swoim dziełem i udostępnij go na Instagramie i oznacz mnie @dekorujchwile lub do opisu dodaj #dekorujchwile

Ściskam !