Dopiero co cieszyliśmy się ze Świąt Bożego Narodzenia, a tutaj już za dwa tygodnie będziemy celebrować kolejne świąteczne dni. Choć pogoda za oknem jakby ta sama, czas przygotować nieco bardziej wiosenne dekoracje. W moim rodzinnym domy nigdy nie było zajączka, który przynosiłby paczuszkę wypełnioną słodkościami.  Mimo to w tym roku na wielkanocnym stole na każdego gościa będzie czekał symboliczny zajączek wypełniony czekoladowymi pisankami.


LISTA RZECZY, KTÓRE POTRZEBUJEMY : 

  • Kolorowy papier
  • Nożyczki
  • Sztuczna trawa
  • Czekoladowe pisanki

JAK ZROBIĆ ZAJĄCZKA ORIGAMI ?

Do wykonania zajączka potrzebujemy kwadratową kartkę o wymiarach 21 cm na 21cm.  Aby uzyskać takie wymiary najlepiej kartkę w formacie A4 przyciąć, w taki sposób, aby otrzymać kwadrat.

Jeśli kartka posiada wzór, który ma być widoczny zwracaj uwagę na to, by przy składaniu był on na zewnętrznej stronie (do dołu).

Zginamy kartkę po skosie, następnie ją rozkładamy i powtarzamy ten krok w drugą stronę. Po rozłożeniu otrzymujemy cztery równe trójkąty.

Teraz kartkę składamy na 8 równych i prostokątnych części. Najpierw składamy ją na pół, a następnie każdą z kolejnych części składamy również na pół. Powtarzamy tą czynność do momentu aż uzyskamy 8 równych części. Na koniec rozkładamy całość.

Zginamy kartkę w ten sposób, aby po jednej stronie pozostały trzy części, a po drugiej pięć.

Po stronie, na której są trzy części, szukamy przekątnej i zaginamy brzeg do góry.

Obracamy kartkę na drugą stronę i nakładamy dwie równoległe części na siebie. Po drugiej stronie zaginamy kartkę po przekątnej i składamy.

Zaginamy przednią część, tworząc trójkąt, a następnie rozkładamy ją i składamy do środka.

Tylną część zajączka składamy w jedną stronę, a następnie rozkładamy cały tył i formujemy, zginając środkową część (spójrz na rysunek).

Następnie zaginamy wystający element do środka, a później górną część również zaginamy do środka, zakładając na środkowy element.

Przechodzimy z powrotem do przedniej części zajączka. Musimy stworzyć uszy zajączka. Zaginamy delikatnie fragment na zewnątrz po obu stronach, w miejscu gdzie znajduję się najwyższy wystający element. Powtarzamy  czynność również z kolejnym wystającym elementem.

Dolną część zajączka rozkładamy.

W środku umieszczamy zieloną trawkę i wypełniamy kolorowymi, czekoladowymi pisanki.

 

Myślicie już o wyglądzie wielkanocnego stołu? U mnie na pewno będzie pastelowo! A u Was ? 

Ściskam !