Gorączka przedświąteczna już zakończona. Teraz pozostaje nam cieszyć się chwilami spędzonymi w wymarzony sposób. Czy to przy świątecznym stole, zajadając świąteczne mazurki, babki i serniki, a może poznając nowe nieznane dotąd miejsca. Jestem bardzo ciekawa, jak spędzacie tegoroczne Święta. Ja dziś mam dzień totalnego odpoczynku i wylęgiwania się na kanapie. Pogoda to istny rollercoaster. U Was też ? Dlatego zabrałam się za skończenie moich inspiracji tygodnia. Mimo że dookoła czuć atmosferę Świąt, chciałabym Wam polecić miejsca, akcje i wydarzenia zupełnie niezwiązane z nimi.

Co polecam w tym tygodniu ?

DZIENNIK BLISKOŚCI

Mój numer jeden ostatniego tygodnia. Projekt dwóch MEGA kreatywnych mam, które z pomocą uzdolnionej ilustratorki, stworzyły coś zupełnie innego. To nie jest zwykła książka, dziewczyny zawarły w niej pomysły na wspólne spędzanie czasu z pociechami. Brzmi banalnie ? Nic bardziej mylnego !  Pokazują jak wykorzystać wolne chwile na zbliżenie się do naszego dziecka, dając możliwość lepszego poznania i otwarcia się na drugiego człowieka. Co jest jeszcze takiego niezwykłego ? A no to, że to Wy możecie pomóc w powstawaniu realnej wersji dziennika – TUTAJ zajrzyjcie po więcej szczegółów. Dziewczyny pokazują, że wcale nie trzeba czekać na los na loterii, wystarczy wziąć marzenia w swoje ręce i je realizować krok po kroku.

 

WIOSENNE PORZĄDKI

Jestem totalną gadżeciarą. Uwielbiam zbierać rzeczy, które kiedyś mi się przydadzą przecież. To nic, że mija już kolejny rok, kiedy tak czekają na swój moment. W tym miesiącu zamierzam się z tym uporać. Znalazłam chyba nawet na to świetny patent. O całej akcji możecie poczytać TUTAJ (w wersji po angielsku) lub TUTAJ (wersja po polsku). Zasada jest prosta – każdego kolejnego dnia pozbywamy się zbędnych rzeczy (pierwszego dnia – jednej, drugiego – dwóch, … itd.) Aż do momentu, kiedy uznamy, że posiadamy tylko potrzebne nam przedmioty. Autorzy akcji wyznaczają na nią 30 dni. Osobiście nie wiem, ile potrwa moje oczyszczanie przestrzeni. Wszystko zależy od mojej determinacji i ilości zbędnych rzeczy. Warto pamiętać, że nie chodzi tutaj o bezmyślne pozbywanie się rzeczy,aby wypełnić wyzwanie, ale o wyrzucenie przedmiotów, które naprawdę nie są nam potrzebne. Możesz do tej akcji zaprosić drugą osobę, mamę, siostrę czy przyjaciółkę. Obecność drugiej osoby doda do wyzwania odrobinę rywalizacji, ale przede wszystkim zmotywuje nas do działania.

Co myślisz o tym wyzwaniu ? Spróbujesz ?

ZENJA BLOG

Najbardziej kolorowe miejsce w blogosferze, jakie znam! Na blogu Kasi znajdziecie mnóstwo inspiracji związanych z brush letteringiem (sposobami na ćwiczenie pięknego pisma), tworzeniem Bullet Journal i rozwijaniem swojej kreatywności. Jednak moje serce skradło Kasi konto na IG, a w szczególności INSTASTORY. Dzień bez zaglądnięcia na Kasi Instastory – to dzień stracony. Musisz koniecznie zajrzeć raz, a gwarantuje zostaniesz na dłużej. Ostatnio Kasia bardzo dużo maluje farbami, przez co sama zapragnęłam spróbować. Idzie mi topornie, ale początki nie zawsze są łatwe i przyjemne. 


 

 

 Jakie są wasze perełki ostatnich tygodni ? Udało Wam się odkryć nowe inspirujące miejsca ? 

Miłego dnia!

Edyta