W trakcie remontu uświadomiłam sobie, że to dodatki nadają wnętrzu klimat. Dzięki nim wnętrze staje się przytulne i po prostu nasze. Często jednak na ich zakup musimy wydać niemałą sumę pieniędzy. Dziś pokażę Wam jak ze zwykłej poszewki stworzyć całkiem niebanalną poduszkę dekoracyjną. Różnego rodzaju poduchy są świetnym sposobem na szybką metamorfozę wnętrza.

DO WYKONANIA OZDOBNEJ POSZEWKI POTRZEBUJEMY :
  • Gładką poszewkę w dowolnym kolorze lub tkaninę, aby samodzielnie uszyć poszewkę,
  • Małe pomponiki (dostępne tutaj),
  • Pistolet z klejem na gorąco lub klej do tkanin,
  • Mydełko krawieckie lub kredę,
  • Wypełniacz do poduszek lub poduszkę,
JAK WYKONAĆ OZDOBNĄ POSZEWKĘ :

Na początek dobrym pomysłem jest przeprasowanie poszewki, aby łatwiej było nam nanieść odpowiedni wzór. Dodatkowo do środka możemy włożyć tekturkę.

Następnie na karce rysujemy interesujący nas wzór, który chcemy uzyskać na poszewce.

Za pomocą mydełka krawieckiego lub kredy odrysowujemy wzór w wybranym miejscu.

Teraz możemy przejść do wypełnienia wzoru pomponikami. Najlepiej zacząć od konturu, a następnie wypełnić całość. Do przyklejenia pomponików użyłam kleju na gorąco, ale równie dobrze sprawdzi się także klej do tkanin.  poduszka-pompony

Rozmiar pomponów możecie dobrać indywidualnie. Ja wykorzystałam bardzo malutkie pompony. Co prawda trochę więcej jest wtedy pracy z przyklejaniem ich do poszewki, ale efekt jest delikatny i uroczy. Dodatkowo możecie wybrać różne kolory i dopasować poszewkę do wystroju całego wnętrza. Idealnie sprawdzi się w pokoju małej księżniczki, jak i na salonowej kanapie.

A Wy wykonujecie własnoręcznie dodatki do domu ? Czy wybieracie już gotowe produkty ?

Kreatywnego weekendu !

Edyta