Długo zastanawiałam się, jaka formę powinien mieć ten wpis. Przez moją głowę przewinęło się kilka pomysłów. Myślałam nawet nad stworzeniem listy tematycznych prezentów. Może jakiś drobny upominek zawinięty fikuśnie w ozdobny papier albo kolejne drogie perfumy. Ostatecznie do stworzenia tego prezentu DIY zainspirowała mnie Eliza, która jest autorką bloga Fashionelka.pl.

Pod jednym ze zdjęć Elizy na IG przeczytałam bardzo mądre słowa. Eliza powiedziała, że przestała gromadzić rzeczy, a teraz bardziej skupia się na tym, aby przeżywać niż mieć. I to jest to!

Pamiętacie może, ile razy dostaliście nietrafiony prezent, który trochę pokurzył się na dnie szafy, a ostatecznie trafił na śmietnik ? Ile razy zastanawialiście się co kupić bliskiej osobie, bo przecież ma wszystko ? Albo kupowaliście coś na ostatnią chwilę, byle było, żeby tylko odklepać kolejną okazję. Może warto podejść do tematu trochę z innej strony.

W dobie materializmu i wiecznie brakującego czasu podaruj drugiej osobie siebie i kilka chwil spędzonych razem. Zastanów się jakie aktywności lubi Twoja druga połówka i dostosuj je pod wasze wspólne potrzeby. Z prezentuj sobie i swoim bliskim wspólne przeżycia.

Co potrzebujemy, aby stworzyć walentynkową kartkę z najcenniejszym prezentem, jaki możemy podarować drugiej osobie ?


○ kolorowe kartki papieru,
○ klej,
○ nożyczki,
○ cienkopisy,
○ pomysły na wspólnie spędzony czas.


Jak wykonać walentynkową kartkę ?

Z kolorowych kartek papieru wycinamy serduszko. Możecie skorzystać z mojego szablonu kilikając o tutaj [POBIERZ]

Poniżej możecie zobaczyć, jak w łatwy sposób z serca wyczarować kopertę. Ilość kopert jest nieograniczona.

Przygotowane koperty przyklejamy na ozdobną kartkę. W środku natomiast możemy umieścić opis naszego prezentu, zasady korzystania z niego lub po prostu życzenia od serca dla bliskiej nam osoby. Do mini kopert wkładamy karteczki z wybranymi aktywnościami, które proponujemy jako prezent.

Pamiętaj, że Walentynki to nie jedyna okazja do obdarowywania swoich bliskich tym, co mamy najcenniejsze. Sama osobiście jestem zwolenniczką dbania o relację nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień.

Wiele osób twierdzi, że tego typu święta są bezsensowne, ale to przecież tylko od nas zależy, jak będziemy je traktować. Nie ma sensu krytykować jego zwolenników i na siłę udowadniać, że mamy rację. Sami możemy wymyślić własne zasady.  Jesteś w związku ? Zadbaj o wasze wzajemne relacje. Jeśli jesteś w tym momencie sama, zadbaj o siebie. Zrób kontrolne badania. Idź na masaż czy po prostu zrób sobie wieczorne spa!

To również świetna okazja, aby pomyśleć o przyjaciołach, rodzeństwie czy dziadkach. Możesz także podarować coś zupełnie obcym Ci ludziom, którzy akurat potrzebują wsparcia. Możliwości jest wiele! Od Ciebie zależy, jak będziesz obchodzić to święto! Znajdź w nim po prostu pozytywne aspekty, zamiast skupiać się na negatywach.

Ściskam!