Od dłuższego czasu w sklepach z akcesoriami do domu można zaleźć wiele dodatków z motywem tęczy. Nic dziwnego, że cieszą się one dużą popularnością. Tęcza to bardzo wdzięczny motyw, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów w aranżacji wnętrz. Tęczowa dekoracja to idealne dopełnienie dziecięcej przestrzeni, jak również ciekawy dodatek do galerii ściennej w salonie czy sypialni.

 

Bardzo popularną dekoracją stała się ostatnio tzw. Rope Rainbow, czyli zawieszka w kształcie tęczy wykonana za pomocą liny.

 

Dzisiaj pokażę Wam, jak można wykonać taką tęczę samodzielnie. Sprawdźcie dalej!

 

Do wykonania zawieszki potrzebujemy :

 

  • skręcanej liny
  • włóczki lub muliny
  • drucika florystycznego
  • filcu
  • drewnianych koralików
  • igły z dużym oczkiem
  • pistoletu i kleju na gorąco
  • szczotki lub grzebienia

 

Instrukcja krok po kroku

 

Z liny odcinamy odcinki o długości. Każdy kolejny odcinek powinien być trochę dłuższy od poprzedniego, tak, aby po uformowaniu kształtu tęczy końce były mniej więcej równej długości. W zależności ile kolorów ma mieć nasza tęcza, tyle odcinków będzie nam potrzebnych.

 

 

Końce liny zabezpieczamy za pomocą taśmy klejącej, aby się nie rozwarstwiały.

 

 

Do każdego odcinka liny przymocowujemy drucik florystyczny za pomocą kleju na gorąco.

 

 

Teraz przechodzimy do owijania liny włóczką lub sznurkiem w wybranym kolorze. Jeden koniec sznurka przymocowujemy za pomocą klamerki do liny z drucikiem, a następnie owijamy linę. Ważne, aby zakończyć owijanie w momencie, kiedy sznurki będę na tym samym poziomie. Drugi koniec sznurka ucinamy i zabezpieczamy za pomocą pistoletu z klejem na gorąco.

 

 

 

Po owinięciu wszystkich odcinków liny, na końcach robimy supełki oraz odklejamy taśmę, którą przykleiliśmy wcześniej do końców liny. Wszystkie odcinki liny przyklejamy do siebie za pomocą kleju na gorąco. Do tylnej części możemy również przykleić filc, aby wzmocnić całość.

 

 

Rozczesujemy końcówki tęczy za pomocą szczotki lub grzebienia, a następnie przycinamy je do jednej długości. Na koniec z cienkiego sznurka i drewnianych koralików tworzymy zawieszkę, którą przymocowujemy do tylnej części tęczy. Voilà i gotowe!

 

 

A dla wszystkich, ktorzy dotrwali do końca mam niespodziankę.

 

Na moim profilu @dekorujchwile na Instagramie trwa właśnie rozdanie, w którym możecie otrzymać wykonaną przeze mnie tęczę. Wszystkie szczegóły znajdziecie na moim IG.